| Rrrabit a întrebat:

am si eu o întrebare: este posibil transferul de la o facultate la alta in orase diferite? Mai exact ce presupune acesta? De exemplu, sunt student in anul 3 la politehnica in Timișoara și în anul 4, ultimul an, doresc o transferare in bucurești, la facultatea de acolo, bazata tot pe profilul de telecomunicații la care sunt.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Da, este posibil--- vezi art 3 din Regulamentul UPB si alte informatii in sectiunea II.3. Reguli de intrerupere, reinmatriculare si transfer :http://www.upb.ro/......a_2013.pdf