| Thrimbor a întrebat:

Îmi puteți recomanda vă rog niște cărți Fantasy&Adventure,în română.Până acum am citit Secretul Nemuritorului Nicholas Flamel,Tunele,Cântec de gheața și foc,Cronicile Wardstone,Divergent și Insurgent,Eragon,Conicile Ucigașului de Regi. Urăsc cărțile cu Vampiri și Varcolaci, dacă verificați carțile care le-am enumerat sunt serii de câte 3-7 cărți cu 800+ pagini. Cărti de genul acesta daca îmi puteți recomanda vă rog.Mulțumesc! PS:Există un site în care pot să văd dacă viitoarele apariții in română ale unor serii?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand ciclul Cronicile Amberului, scris de Roger Zelazny, sunt 10 romane.

| thealchemist a răspuns:

LOTR si Harry Potter.

| MichaellaJackson a răspuns:

Urzeala Tronurilor, Cronicile din Narnia, Jocurile Foamei, Hotul de Carti sau Puterea celor sase

| Paulfcsb15 a răspuns:

Jack percy si olympienii sunt 4 volume, cronicile narniei toate 7 volume, cronicile familiei kane 3 volume, stapanul inelelor 3 volume, ordinul hamirilor(sau ceva de genul) inima de cerneala, sange de cerneala, le-am citit pe toate si sunt super