| deea2sabau a întrebat:

Bunaaa, Am o curiozitate, sunt clasa 12 urmează sa dau bac-ul însă subiectul 3 la română îmi da foarte mari emoții ținând cont de faptul ca nu-mi place romana, niciodată n-am înțeles poeziile alea și nici nu m-am dat în vând după citit ci învățăm din obligație. Voi ce părere aveți, ce o sa fie anul acesta la bac? Sunt la profil tehnologic

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De unde sa stim ce o sa pice? Ia fiecare comentariu, stai 2-3 zile pe el, citeste-l cu atentie si incerca sa intelegi fiecare propozitie si ceva din el tot iti ramane in cap si la bac dezvolti de la tine pe subiect.

| Pool77 a răspuns:

LOL.
Chiar nu pot sa inteleg cum e posibil ca un ROMAN adica cineva cu limba materna Romana, sa nu poata scrie ceva la subiectul 3.
Ok, sunt cam jumatate Ungur am avut anul acesta simularile si aveam langa mine 2 elevi din a 12-a, care la subiectul 3 n-au scris nici o propozitie iar eu, care sunt jumatate Ungur si nu am limba materna Romana am umplut aproape doua pagini.Totul tine de vrajeala, daca stii in mare parte despre ce e vorba in Roman sau ce ti se da in subiectul 3 atunci scrii acolo frate, ce stii mai adaugi cateva prostii nu mari mici si tot iti dau puncte pe ele.

| deea2sabau explică:

Și ce-i dacă ești ungur? Tot în România trăiești

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Indiferent de ce pică, tu trebuie să știi să scrii câte ceva pentru fiecare eseu (asta dacă nu vrei să joci ruleta rusească). Niște materiale simple pentru subiectul III la română găsești aici: http://olx.ro/......6KqEQ.html

| RonaRona a răspuns:

Cred ca te descurci la bac, daca inveti. Eu asa fac. Urasc sa invat, dar invat mult, apoi stau fara grija. Eu am 11 ani, mai am mult de invatat, dar tu mai ai putin si termini cu scoala. In plus, daca nu inveti acum, pici bacul si mai stai si la anul' sa inveti. Eu sper sa te descurci. Succes! happy