| Dorin_Petrica_1988 a întrebat:

Cam cati bani costa facebookul si cati ani de puscarie risti daca ai spart parola cuiva

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cati bani costa facebook ul? miliarde de $ probabil.

Art. 360 - Accesul ilegal la un sistem informatic
(1) Accesul, fără drept, la un sistem informatic se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 3 ani sau cu amendă.
(2) Fapta prevăzută în alin. (1), săvârşită în scopul obţinerii de date informatice, se pedepseşte cu închisoarea de la 6 luni la 5 ani.
(3) Dacă fapta prevăzută în alin. (1) a fost săvârşită cu privire la un sistem informatic la care, prin intermediul unor proceduri, dispozitive sau programe specializate, accesul este restricţionat sau interzis pentru anumite categorii de utilizatori, pedeapsa este închisoarea de la 2 la 7 ani.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Destui, încât să te plictisești... Dacă erai un biet parlamentar, primeai doar două, trei zile.hee hee

| Caddy1609 a răspuns:

Nu risti nimic daca nu face nimeni plangere.Desi nu se sparge asa fluerand iar cine e in stare sa faca asta e in stare si sa nu fie descoperit. oricum plangere faci cand ai un suspect, ca doar acum nu se apuca politia sa-ti caute "raufacatorul" care ti-a spart contul.deci poti dormii linistit.

| Ioana2497 a răspuns:

Ai astfel de planuri in minte? o.0