| Malvina24 a întrebat:

Cand se fac inscrierile la facultate? Incepand cu ce data? Ce facultati sunt in Tg_Jiu(sport, geografie, etc) sau Craiova si cu ce medie se intra la facultate, cat e taxa, etc.As vrea raspunsuri cat mai pe larg, sa am unde ma orienta.Va multumesc!

1 răspuns:
| cornculapte a răspuns:

Intereseaza-te pe net. Inscrierile se fac de obicei in perioada 10-20 iulie, dar fiecare facultate are dreptul sa-si stabileasca perioada proprie pentru inscriere asa ca cel mai bine e sa te interesezi la facultatea la care vrei sa dai. Media cu care se intra la facultate poate fi oricare, atata timp cat nu sunt destul de multi cu medie mai mare decat a ta incat sa ocupe locurile. Taxa e cam 100-150 RON, depinde iar de facultate.
Cauta si tu pe Google, ca nu e asa greu.