| Starlight510 a întrebat:

Care e diferenta intre un profil de liceu intensiv engleza si unul bilingv engleza?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La bilingv faci mai multe ore de Engleză decât la intensiv ( faci în jur de 5-7 ore săptămânal ) + unele materii în Limba Engleză!

Vezi alte detalii despre intensiv/bilingv în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-intensiv/

Toate cele bune!

| Gonrax a răspuns:

La cel intensiv faci multe ore de engleza (vreo 6) si la bilingv faci istorie, geografie si nu stiu ce materii in engleza din clasa a 11-a mi se pare.

| ubox7007 a răspuns:

Tipu care are terminat la bilingv aici, faci fix ****, faci vreo 6 ore de engleza si niste optionale tampite in engleze... In opinia mea nu conteaza sa fi la liceu cu ceva engleza, invata in particular, caci profa de la mine din liceu a predat 1 lectie de 2 ori in 4 ani... Da cambridgeul si iti bagi cv in tot.