| AntoniaOrman a întrebat:

Care e treaba cu bursa:poti obtine bursa doar daca ai note de 10 la toata materiile sau se poate obtine si doar la o singura materie, daca ai doar 10 la respectiva? Din ce etapa a invatamantului poti obtine diploma(scoala/liceu/facultate)?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Metodologia de la linkul :
http://www.isj.gl.edu.ro/......0ELEVI.pdf

Toate cele bune.

| Nonameagain a răspuns:

Nu tine figura cu note mari doar la o materie. Trebuie sa ai note mari la toate materiile. Mai mult, sint licee unde poti sa ai note mari la majoritatea, dar daca la o materie ai note mici, pierzi bursa.

| Wer3W0lf a răspuns:

Poti lua bursa daca esti printre primii trei cei mai buni la invatatura din clasa ta. Si cred ca iei bursa de la clasa 5 in sus sau de la liceu in sus. Sper ca te-am ajutat happy

| AndreeAndreea1973 a răspuns:

La mine la scoala de exemplu toti cei care au media generala peste 9, 50 iau bursa de merit! si inca ceva la romana si mate media pe semestru sa fie minim 9!