| Keisha a întrebat:

Care este diferenta dintre "don't" si "not"

Imi puteti da sugestii de cum mi-as putea organiza timpul pentru invatat la engleza? Cum structurez materia?

3 răspunsuri:
| deyamiki a răspuns:

Don`t este prescurtarea de la do not

| dYrtyMind a răspuns:

Organizeaza-ti timpul in functie de celelalte activitati ale tale si incepe sa studiezi notiunile de baza de ex. timpurile verbale si in ce situatii se utilizeaza fiecare si cuvinte si expresii folosite in conversatii uzuale

| dYrtyMind a răspuns:

Sfat: descarca-ti pe telefon aplicatii care te ajuta cu comunicarea, gasesti o multime pe app.store