| denysa1993 a întrebat:

Care este diferenta intre facultatea de pedagogie si facultatea de pedagogia invatamantului primar si prescolar? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Florentina_7104 a răspuns:

Prima e mai buna.Pentru ca poti profesa ca educator, invatator si profesor.Depinde ce iti alegi.In schimb la a doua nu poti deveni decat educator sau invatator.

4 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Dupa absolvirea celei de-a doua poti profesa numai ca invatatoare sau educatoare.In schimb prima o cuprinde si pe cea de a doua, ca sa ma exprim asa.

| denysa1993 explică (pentru Florentina_7104):

Tot nu inteleg adica care e mai buna?laughing

| denysa1993 explică (pentru Florentina_7104):

Pai profesor de ce materie?

| Florentina_7104 a răspuns (pentru denysa1993):

Din moment ce e pedagogie vei studia toate materiile si dabia din anul 3 parca iti alegi materia.Pe diploma ta de absolvire va scrie insa ca poti fi profesor de orice materie.

| Florentina_7104 a răspuns (pentru denysa1993):

Prima e mai buna.Pentru ca poti profesa ca educator, invatator si profesor.Depinde ce iti alegi.In schimb la a doua nu poti deveni decat educator sau invatator.