| GoldandSilver a întrebat:

Care este mai bun filologie sau stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| wannabeyourlover a răspuns:

Sincera sa fiu e mai buna filologia. Si eu voiam sa dau la stiinte sociale, dar profesoara de romana mi-a zis ca nu e stie ce si ca nu se stie unde o sa ajung cu ele. Sau verisoara unei prietene e la profilul asta si se plange mereu ca e foarte obositor si ca trebuie sa faca mereu ore suplimentare. Filologia iti ofera mai multe oportunitati si mai multe sanse de reusita. Dar daca vrei sa faci jurnalism cel mai bun profil este bilingv, deoarece acolo studiezi intensiv engleza, lucru ce o sa te ajute enorm. Eu acolo ma duc! happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Liceul nu te ajută cine știe ce!
Importantă este facultatea pe care vrei să o faci!
Succes pe mai departe.
Pa, pa.

| CorneliaC a răspuns:

Filologie, cu stiintele sociale nu o sa ajungi prea departe happy

| d3men7zel a răspuns:

Filologia se bazeaza mai mult pe limbi straine, stiinte sociale pe istorie si pe disciplinele socio-umane ( logica, psihologie, economie, filosofie ), dar cred ca e mai bine la stiinte sociale, este un profil bun happy funda?big grin

| Pau17 a răspuns:

Filologie.
Acolo unde am facut eu liceul, stiintele sociale s-au desfiintat fiindca intrau copi cu medii mici si nici nu se tineau si ne trageau in jos liceul. Acum nu stiu. Eu zic ca filologia. De matematica, fizica, etc nu scapi daca dai la stiinte sociale doar la filo scapi.