| andyy_3059 a întrebat:

Care este moraa povestiri pasarea indiana de jean claude carriere fundita primul rasp

6 răspunsuri:
| ZuzZzulina a răspuns:

Dami Funda pentru ca ai spus " Funda primul raspuns!" Nu ai specificat sa iti dam si raspunsul la intrebare! Ai spus doar primul asa ca, Fund incoace!

| andyy_3059 explică:

Morala***

| andyy_3059 explică:

Morala*

| andyy_3059 explică:

Nu credeam ca mai este nevoie sa specific dar se pare ca...

| WeeD a răspuns:

"După cum făgăduise, s-a dus în jungla indiană, în locul arătat de pasăre, şi
a strigat cu putere că pasărea se afla la el acasă, într-o colivie. În acea clipă, o altă pasăre a căzut fără viaţă la pământ, de pe cea mai înaltă cracă. O fi vreo rudă a păsării mele, şi-a zis în sinea lui negustorul, şi vestea pe care i-am dat-o i-a pricinuit moartea..."

| Bogdan_Lucaciu_1992 a răspuns:

Morala povestii este aceasta:Nu tot ce zboara se mananca!