| blonda09 a întrebat:

Care este raza cercului? As dori o formula, daca se poate!

Răspuns Câştigător
| wamintiri a răspuns:

Teme, teme si iarasi teme - stii ca nu ai voie sa postezi astfel de intrebari?
Ok, uite aici niste formule care sper sa ajute pe mai multi dintre voi cei "mici" http://www.mateonline.net/geometrie.htm

25 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raza e raza, ce formula vrei? Nici macar nu stii ce vrei sa intrebi, patetic laughing

auran
| auran a răspuns:

Bro, batrane nu fi rau - mai bine ai da o mana de ajutor la fata - rautaciosuleeeeeeeeeeeeeeeeeee...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auran, raul de minehee hee

| elena a răspuns:

Care-i schema @blonda09? Sigur, intrebarea ta are are o mica "smecherica"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diametrul taiat cu un cutit de o blonda exact in doua

| BabyPink a răspuns:

Undskyld jeg ikke ønskersad

| blonda09 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri!
Auran mersi de site happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru dyaneyra20
deffapt pentru a afla lungimea razei exista o formula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E blonda!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O rază este un segment de linie care conectează centrul unui cerc cu orice punct de pe acesta. Lungimea acestuia se notează de obicei cu "r" sau "R"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lungimea cercului este egala cu 2piR. Si de aici scoti R=...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt... nu-i baga in seama nici eu nu stiu formulacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raza cercului este pi de imultit la doi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jumatatea diametrului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pi r(la patrat), unde pi=3, 14 iar r=raza cercului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu si mi-ar trebui si mie rasp.Stiti cumva vreunul dintre voi cum aflu RAZA IN CERC?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diametru impartit la 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici io nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai fata raza nu are formula da poti sa o scoti din formula ariei cercului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raza= diametru impartit la 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(x-x0)2+(y-y0)2+(z-zo)2=r2, daca nu stiti care e treaba nu rasundeti doasr pentru "a va afla in treaba"... sper sa te ajute... spor * (x-x0)2= paranteza e la puterea a ll-a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o problema cineo rezolva e bravooooooo

| BitDeFeNdEr a răspuns:

R=AxBxC supra 4xS(suprafata triunghiului inscris in cerc) unde A=o latura a triunghiului inscris in cerc, B=alta latura si C=cealalta latura

| xDr0gs a răspuns:

Nu stiu!laughing

| wamintiri a răspuns:

Am si eu o problema daca puteti sa ma ajutati...