| cfrtriaj a întrebat:

Care stie care este tipsul corect pe care trebuie sa al lase ospatarul la bucatarie?

3 răspunsuri:
| lunarwolf a răspuns:

Trebuie să lase tot ce primește la bucătărie, iar la sfârșitul zilei banii sunt împărțiți tuturor ospătarilor.

| Ineys a răspuns:

La ce te referi? Fi mai explicit, nu-ti inteleg intrebarea...

| pufulescu a răspuns:

N-am lucrat in asa domeniu dar din auzite treaba asta presupune o intelegere intre cei din bucatarie si ospatari. Daca de exemplu sunt numai fete in bucatarie, e normal ca ospatarii sa le asigure macar banii de taxi pentru a ajunge noaptea acasa, fiindca de obicei tura se termina tarziu in noapte si e cam periculos pentru femei singure.