| DarkShina5566 a întrebat:

Care sunt cei 4 regi ai Romaniei? In ordine.

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

România a avut patru regi :Carol I, Ferdinand I, Carol al II-ea şi Mihai I. Monitorul de Făgăraş.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Regatul_Rom%C3%A2niei

| misterioaѕa a răspuns (pentru OnuOnulică):

Aceasta este ordinea corectă(după domnie)a regilor.

10 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Carol I
Ferdinand I
Carol II
Mihai I

Pa-pa.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Aaa daaa... mama soacra uneori, bunica cand e beata, tata cand e agresiv si eu cand trag cate ceva. cam astea sunt. big grin

| OnuOnulică a răspuns:

Carol I
Ferdinand I
Carol II
Mihai I

| Northern a răspuns:

Carol 1, Ferdinand, Carol 2, Mihai (nu Viteazul ).O zi buna!

| presus a răspuns:

Buna, cei 4 regi ai Romaniei sunt: Carol I, Ferdinand I, Carol al II-ea si Mihai I. Sper ca te-am ajutat, funda?

| Park1Suin a răspuns:

1-Habkar Cel Batran
2-Smiorcaitus
3-Chiorisus
4-Ioan Cel Orb
Sper ca te-am ajutat. Funda te rog. laughing

| Athée a răspuns:

Carol I
Ferdinand I
Carol II
Mihai I

| MauriceCorelli a răspuns:

Carol al II-lea a fost rege doar cu titlul, cand de fapt, a fost o lichea, o scursura si un curvar incompetent. Mihai, un tradator pentru care caracterul e un cuvant necunoscut.

Romania a avut, de facto, doar doi regi, da' buni. Asa, de jure, cu totii stim ca a avut patru.

| DukuRaduku1957 a răspuns:

Regele Carol |, regele Ferdinand |, regele Carol || si regele Mihai|
FUNda?happy