| alexandra1993 a întrebat:

Care sunt cei mai buni scriitori de romane psihologice din literatura universala?

Cine se pricepe la literatura rusa imi poate da cateva detalii despre stilul scriitorilor rusi (Puskin, Tolstoi, Dostoievski, Lermontov, Gogol etc.), adica fiecare pe ce specii literare se axeaza si ce tematica prefera?

Nu vreau linkuri!

Răspuns Câştigător
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Eu am auzit doar de Feodor Dostoievski si din cate am inteles a fost un scriitor mitic ce a creat opere...eu stiu o singura opera majora:nopti albehappy

| alexandra1993 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

multumesc pentru informatii! happy... sper sa primesc mai multe raspunsuri, dar, din cate se pare, literatura(rusa) nu e punctul forte al celor de pe aici rolling eyes

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru alexandra1993):

Multe lucruri nu e punctul forte(cateodata nici romana), la unii de aicilaughing am vazut pe unu care vorbe "chienza" odatalaughing
sincer ti-as fi dat mai multe detalii daca stiam mai multe despre literaturile din rusia...dar ce sa fac, am boala pe ea ca e comunistalaughing

| alexandra1993 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Atunci raspunde la prima intrebare, daca stii desigur happy

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Pardon eu ziceam eu am gresitlaughing
chineza*

5 răspunsuri:
| cristina107 a răspuns:

Crimă și pedeapsă de Dostoievski