| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt diferentele dintre un liceu de stat si unul privat?

Răspuns Câştigător
| kanima17 a răspuns:

Liceul de stat e gratis.
Liceul privat e pe bani.
De obicei la liceul privat sunt mai putini, deci înțelegi mai bine cu cat clasa e mai mică. Un profesor poate preda mai ușor la 20 de elevi decât la 30.
Multi dintre elevii de la liceele private merg acolo pentru că vor sa înțeleagă mai bine, vor să ajungă ceva in viața.
Dar daca chiar vrei sa inveți, fie ca inveți la unul de stat sau la unul privat. Atunci tot vei ajunge ceva in viața happy

4 răspunsuri:
| tacitacitaci a răspuns:

Cel de stat e gratuit, cel privat e cu plata. Si mai vin diferentele de la scoala la scoala, care sa mandresc cu nu stiu ce performanta si prostii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala de stat e subventionat de la buget, la ala privat platesti

| OnuOnulică a răspuns:

La liceu privat trebuie sa platesti si la cel de stat e fara plata!

| Andreea555012 a răspuns:

Pai la privat profesorii sunt mai dedicați.