Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2895766intrebari
Ultimele intrebari
MediaDOT.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
18 Apr
SATI 324.765AFISARI
151.490VIZITE
132.004V. UNICI

Care sunt izvoarele scrise si izvoarele nescrise?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    a răspuns:

Izvoarele scrise sunt cele tiparite din cele mai vechi tipuri iar cele nescrise sunt cele ce circula prin viu grai, din gura in gura. legendele, povestirile, balade.

• 11 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Depinde in ce domeniu te referi. Daca te referi la Istorie: izvoarele scrise sunt: documentele, actele iar cele nescrise sunt: armele, obiectele, cladirile s. a. m. d!
  • a răspuns:
    Ivoarele scrise sunt cele cu litere stavechi de pe pereti pesterilor iar izvoarele nescrise sunt armele, vase, bijuteri
  • Raspuns anonim:
    Care sunt izvoarele scrise si cele nescrise cu privire la (om si societate) ***istorie***
  • Raspuns anonim:
    Da sunt ::: ndhue jwehw heiwhwr fasadsrv urtujgeb
  • Raspuns anonim:
    Da mersi deryee chiar nu stiammm
  • Raspuns anonim:
    Eu vreau sa stiu stiu despre un izvor scris sau nescris
  • Raspuns anonim:
    Izvoarele scrise sunt cele tiparite din cele mai vechi tipuri iar cele nescrise sunt cele ce circula prin viu grai, din gura in gura. legendele, povestirile, balade.
  • Raspuns anonim:
    Cele nescrise sunt documentele armele podoabele uneltele...nu care circula prin vi grai,, RAMBURAK" CN TE-A invatat asa?
  • Raspuns anonim:
    Izvoarele scrise sunt inscriptile banii si cele ne scrise sunt hartiile goale cred
  • Raspuns anonim:
    Izvoarele scrise sunt: acte, documente, inscriptii iar izvoarele nescrise sunt: podoabe, arme...
  • a răspuns:
    Eu sunt a5a si le-am invatat