| Neacşu_George-Andrey_1937 a întrebat:

Care sunt materile care ar trebuii sa le stii bine ca sa te "descurci" la Facultatea de Medicina?

Răspuns Câştigător
| Daniellllll1 a răspuns:

Biologie si Chimie

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Crezi oare că viitorii medici nu trebuie să știe și limba română?
Formula „ca să te descurci" presupune suficiență, mediocritate. Și de aceea cei mai mulți dintre medicii absolvenți în ultimii 25 de ani sunt foarte slab pregătiți.
Consecințele se văd în sistemul nostru sanitar contemporan.
Acel „las* că merge și-așa" este cel mai mare păcat al caracterului românului.

| MaliciousDeath a răspuns:

Biologie obligatoriu.Si oricum pentru admitere iti trebuie chimie sau fizica. Daca te pricepi la amandoua, cu atat mai bine.Mai ales ca se gandesc sa introduca obligatoriu si chimia, si fizica la admitere.