Întrebare recomandată | GalatanTudor a întrebat:

Cât de greu este să intri la Oxford (la Computer Science mai exact)? În afară de media la Bacalaureat, care trebuie să fie peste 9, cât de mult contează media generală a celor 4 ani de liceu și ce altceva mai contează și la ce nivel?

1 răspuns:
| LumiBo a răspuns:

Mult, dar mai mult conteaza inteviul si examenele pe care le dai pentru ei. Trebuie sa ai un certificat cu o nota foarte buna la engleza si sa aplici foarte devreme (septembrie-octombrie) cel tarziu. Media la bac m-as mira sa fie peste 9 (unei prietene I-au cerut la Cambridge peste 9.80) dar poate tu stii mai bine.
Bafta mult, sper sa intrii:*