| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

Cât de mult te poate trage în jos lua Bacalaureat caligrafia problematică, adică scrisul nu prea clar.Profesorii m-au avertizat dacă nu îmi redresez scrisul până la anul, nu trec Bacalaureatul fiindcă profesorii corectori nu o să-mi înţeleagă scrisul. Scrisul meu e ok dar am o problemă cu "a-" urile şi cu "o"-urile fiindcă îmi ies mereu "pline"

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

S-ar putea sa nu iti corecteze deloc. Si pe mine m-a tras in jos scrisul cu 1 punct de la 9, 5 am ajuns la 8, 5 la Evaluarea Nationala. La Bac nu e asa mare concurenta, dar e posibil sa nu iti corecteze deloc. Profa mea de meditatii unele lucrari la bac nu le-a corectat fiindca nu intelegea nimic.

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

De obicei toata caligrafia are in jur de 12 puncte, iar 2 le ia oricine care a scris cate ceva. (deci 10 puncte pentru scris, asta luand in calcul ca este scris oribil, de doctor)
Acum depinde, daca ai un scris care nu poate sa fie descifrat atunci la mate mai e cum mai e dar la romana s-ar putea sa refuze sa corecteze asa ceva intrucat nu intelege nimic si nu stie ce nivel ai.