| BossAlcool007 a întrebat:

Cât se scade la evaluarea naționala pt scris urat?!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pinde ce intelegi prin "scris urat": aproape indescifrabil sau plin de greseli de compunere /gramaticale sau cu vocabular urat? :O
Pentru prima nu se prea scade nota, eventual daca nu se intelege deloc atunci scade punctajul problemei.
La celalalte se poate ajunge la depunctare serioasa sau chiar la eliminare de la exament.

| AC4S4 a răspuns:

Nu exista scris urat, exista lizibilitate. Adica sa se inteleaga ce s-a scris. Undeva la 0.2 puncte.

| AleXu224 a răspuns:

Nu se scade din nota ci se acorda punctaj pentru scris frumos

| NoooooNaMe a răspuns:

La finalul subiectului scrie ca se acorda 12 puncte pentru ortografie, scris frumos, nu mai stiu exact. Deci daca e sa-ti scada, iti scade cateva punctulete din acestea 12. happy

| Rares_Raducea_1995 a răspuns:

0,5 pct

| besca1234 a răspuns:

1 punct