| Feliutza a întrebat:

Câte numere va cuprinde colecţia "Insecte Reale" de la DeAgostini? PS: Puteţi să-mi spuneţi măcar primele 12 numere dacă le ştiţi, dacă ştiţi mai multe puteţi să trimiteţi. Dau fundiţa...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colectia va cuprinde 60 nr.
1.scorpionul manciurian auriu (Mesobuthus martensii)
2.viespea gigant (Vespa sp.)
3.scorpionul negru gigant cu venin (Heterometrus sp.)
4.carabusul oriental (Trigonophorus sp.)
5.lacusta migratoare (Locusta migratoria)
6.plosnita orientala uriasa (Eurostus validus)
7.carcaiacul vietnamez (Cyrtotochelus sp.)
8.gargarita uriasa de bambus (Cyrtotochelus sp.)
9.cicada neagra tropicala (cryptotympana sp.)
10.reierul asiatic (teleogryllus emma)
11.radasca uriasa (dorcus titanus)
12.calugarita-chineza
Daca vrei poze cu toate insectele uite aici http://dli.ro/f/videos/964/colectie-insecte-reale.html

5 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

12 numere? - cam mult

| Dan10079 a răspuns:

De fapt sunt 80 de nr pentru ca am sunat eu la DeAgostini.

| Feliutza explică (pentru Dan10079):

Chiar? Nu am stiut... Am mai cautat si eu info. in internet si am gasit ca sunt 60 de numere.

| Charlotte411 a răspuns:

Din cate am citit si gasit pe internet sunt circa 80 de numere (cu aproape 29 deja aparute) conform: http://www.faramiere.ro/insecte-reale/

Imi plac foarte mult aceste insecte si abia astept sa-mi iau gandacul bijuterie pe 13 noiembrie 2012.

| Feliutza explică:

Nu-i mult deloc.