| ChrystianSandu a întrebat:

Ce carte este buna pentru pregătirea la fizică BAC și admitere F1?
Ce carte este recomandata pentru pregătirea la admitere politehnica matematică?

3 răspunsuri:
| 141414 a răspuns:

Cauta cartile Universitatii, in fiecare an dupa afisarea metodologiei de admitere, insemnanad de obicei pe la inceputul anului, publica niste culegeri, nu ai nevoie de mai mult. Si la fel si la bac. Dar sa stii ca daca esti pregatit de bac la mate si fizica, esti pregatit si de admitere, sunt niste subiecte mult mai simple (la modul daca ai media 6 la materiile astea in liceu, la examen iei 10). Mult succes!

| ChrystianSandu explică (pentru 141414):

Am facut subiete de admitere fara probleme, dar chiar avem nevoie de niste culegeri, BAC-ul e o singura data-n viata.

| 141414 a răspuns (pentru ChrystianSandu):

Da, ti-am zis, alea de la Universitatea unde vrei sa dai. A si la fizica gasesti pe net variante de bac, cel mai bine le faci pe alea.