| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti ar trebui sa citesc? Sunt clasa a 7-a, trec a 8-a si in afara de cartile de citit in vacanta care nu ma prea atrag, voi ce spuneti sa citesc ( sa nu fie carti gen Jurnalul unui pusti ) FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Check it out:
Danielle Steel-legături de familie
Mihail Drumeş- elevul dima dintr-a şaptea
Mihail Drumeş- invitaţie la vals
Alexandre Dumas- masca de fier
Jack London- colţ alb
F.B. Hodgson- micul lord
Mary-Elisabeth Mapes-Dodge - patinele de argint
Mark Twain- prinţ şi cerşetor
AL. Daudet - Piciul
Johanna Spyri-Heidi
Jobathan Swift-calatoriile lui Guliver
Hector Malot-singur pe lume
Carl MAy- Winetou
Charles Dickens-David Copperfield.
Spor la citit!

6 răspunsuri:
| Kimmy22 a răspuns:

Hey happy
Eu îți recomand să citești urmatoarele carți: Popa Tanda- Ioan Slavici si Baltagul- de Mihail Sadoveanu. Vei avea nevoie! happy

| 010101012 a răspuns (pentru Kimmy22):

Pai pe astea ni le-a dat profa de citit!

| ThePinkPant3r a răspuns:

Eu am citi toate cartile cu Harry Potter(8 la numar). Mie mi s-au parut interesante incearcale si tu.

| Irina1Irina a răspuns:

Ai putea sa citesti cartile lui Paulo Coelho. Sunt extraordinare. Merita citita fiecare carte a sa. Eu iti recomand : Alchimistul, Aleph, Diavolul si Domnisoara Prym, Jurnalul unui Mag. happy

| Theo2003 a răspuns:

Ai putea sa citesti Agatha Christie, romane politiste

| Frmuoasa12 a răspuns:

Eu te sfatui sa citesti vreun roman daca nu stii gandeste-te la ceva intersant de exemplu o carte cu farse sau ceva despre iubire!happy