| RobertXT a întrebat:

Ce credeti ca se va da maine la evaluarea nationala la romana la subiectul 1 B?

4 răspunsuri:
| CryShiAtat a răspuns:

Semnificaţia mesajului sau titlului. De ce? Deoarece aşa s-a dat şi la simulare, şi la sesiunea specială şi şa apare şi în modelele pentru evaluare de pe site-ul ministerului. Acum cel mai probabil ar fi să ne pice poezie însă este posibil şi epic.
Sper că te-am ajutat! happy

| Tutuianu_Razvan_1999 a răspuns:

O poezie big grin de ce? pentru ca o stiu cel mai bine.

| SomnoroasePasarici a răspuns:

Se va da un text argumentativ cred eu la subiectul 1 si o intamplare la subiectul 2, am niste emotii pentru mainehappy

| George_Scarlat_1999 a răspuns:

La subiectul 1 b se da intodeauna sa demonstrezi ca un text apartine unui gen sau unei opere literare funda