blonda_suprema
| blonda_suprema a întrebat:

Ce este Masoneria si ce rol au masonii?

Răspuns Câştigător
| Clr_Marius_1992 a răspuns:

Pt mai multe informatii citeste asta. iti recomand sa citesti tot....este fff dureros dar adevarat.http://www.scribd.com/......Ing-V-Rosu

34 răspunsuri:
| sony5511 a răspuns:

Am doua variante: 1. O găselnița, o speculație care are rolul de a înspăimânta oamenii, de a-i teroriza, ca sa stea linistiti, sa nu protesteze sis a se afunde in religie. Iata si scopul religiei. Sa suportam mai mult si mai mult pentru ca ei sa se lafaie in idealismul si bogatia lor. Motivul? puterea, banul. Ce poti conduce cu succes? o lume moarta d.p.d.v. a ideilor, oameni care au vise mărunte, vise care sa nu interfereze cu dorinţele lor si sa isi poată desfăşura activitățile nestingheriți. 2. Masonul de azi (conform scrierilor) este un individ dominat de o boala mintala produsa de un creier rezultat de o grupare de informații provenite dintr-un ADN împuțit, bolnav. Devenim tulburi in idei cand gasim pe net sau in alte surse informaționale, ca acești masoni fac și bine. Pai da, este un gest masochist. Ne ridica pe nivel de existenta ca sa aibă mai târziu ce sa ne ia și sa ne lovim mai tare în urma căzăturii. De la etajul 1 mai scapi dacă pici în gol, dar de la etajul 7... nu cred. Ce este cert, ca la nivelul lor ( al masonilor) are loc un comportament aproape firesc, daca am raporta greselile la persoana lor. Problema este ca o greseala la nivelul lor costa multe vieti, iar noi cei de jos daca gresim, posibil sa greşim mai puţin, pentru ca răsfrângerea are loc pe o linie scurta, adica greseala noastra are raza scurta de actiune (reperul nostru este pamantul). Unde se simte cutremurul mai bine? La etajul 1 sau la etajul 7? Cutremurul este tot cutremur, numai ca aici masonul sta la 1 și omul de rând locuiește la 7. Masonii au impresia ca conduc lumea, dar se inseala. Nu au luat in calcul legile naturii.

| SacalulR a răspuns:

Ma asta cu anonim.Nu ma face sa te jignesc.De ce lauzii masoni ca au inventat masinile? Masinile produc poluarea care distruge planeta iar medicamentele din farmacii, despre care vorbesti ca le-au inventat ei si ne ajuta, sunt doar experimentele lor.Multe dintre ele produc moartea.Sunt testate pe noi cele mai multe medicamente te asigur.