| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate ma sfatuiti sa urmez? Am intrat la ambele pe locurile bugetare. Atat la geografie specializarea meteo-hidro cat si masuratori terestre si cadastru in agronomie. (Aici sunt printre primii si am auzit ca se da si bursa :p stie careva daca e adevarat?). Puteti sa imi enumerati si oportunitatile fiecarora dintre cele doua profile...etc sau orice informatie. Multumesc!

4 răspunsuri:
| MozZatY a răspuns:

Eu am facut geografie, specializarea stiina mediului, insa am avut multe cunostinte la meteo, e ok, ai ce invata, insa, este mai bine vazuta agronomia, sanse se angajare mai mari, pe bani mai buni. specializarea de la ei este mai practica, iarasi vorbesc din cunostinta de cauza happy

| gicahagi a răspuns:

Alte opinii?

| gicahagi a răspuns:

Alte opinii? Multumesc

| gabi99me a răspuns:

Eu zic sa te duci la geografie specializarea meteo- hidro. Si la nici una dintre cele care leai scris nu au bursa.