| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate poți să mai faci după ce termini filologie? Știu ca poți drept,litere,psihologie, diplomație. Dar altele?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu poti face ca facultate vrei
doar sa faci fata materiilor

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| SimonaSimona01 a răspuns:

Drept,Filosofie,geografie,Istorie,Jurnalism şi Ştiinţele Comunicării,Limbi şi Literaturi Străine,Facultatea de Litere, Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială, Facultatea de Psihologie și Științele Educației, Facultatea de Științe politice, Academia de Politie.

| adeadeliina a răspuns:

Dupa ce termini liceul, poti face ce facultate vrei tu. Bine, iti va fi greu sa mergi la o facultate unde iti trebuie multa matematica, atat timp cat tu esti la filologie laughing dar, poti incerca la Academia de politie, care are la baza istoria, romana si engleza, asta ar fi o optiune destul de buna. Mai poti merge la jurnalism, sau management. Gandeste-te ce te atrage mai mult, si fa alegerea corecta. Succes! happy