| Numescovici5 a întrebat:

Ce facultate se merita sa faci in acest moment?(fara IT)

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceva ce iti place, ceva ce faci din pasiune. In economie si drept se castiga destul de bine daca esti bun in ceea ce faci

| FatUglyVirgin a răspuns:

Nici una, tot ajungi vanzator la mega image sau mc donald daca n-ai legaturi

| suntserios a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Sau esti delasator, lipsit de orice initiativa si cu o atitudine ca a ta. Nu confunda rebuturile care termina o facultate si se duc sa vanda cartofi la MC cu cei care fac o facultate din pasiune si chiar reusesc in viata prin propriile forte

| bluestrawberries a răspuns:

Se merita sa faci facultate in afara tarii, asta sigur, daca ai posibilitati sau daca primesti cumva o bursa. Daca nu universitati bune sunt si la noi. De asemenea se merita sa faci ceva de care esti pasionat pentru ca daca faci ceva doar din obligatie sau ca ai auzit ca tinerii ce termina o anumita facultate sunt foarte cautati nu o sa ajungi nicaieri. Daca esti pasionat de ceea ce faci nu ai cum sa dai gres. Fa ce iti place tie, nu ce iti spun parintii.happy

| Didixu a răspuns:

Nu stiu ce sa spun dar mie imi place medicina si se castiga bine :*

| StudentăLaMedicină a răspuns:

Medicina! happy