| TommyHilfiger a întrebat:

Ce facultăţi sunt bazate pe ştiinţe umane (română, istorie ), în afară de drept, şi ce meserii poţi avea după terminarea acestora?

4 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Sunt multe facultati cu profil umanist: Drept, Litere, Limbi straine, Istorie, Sociologie, Psihologie, Biblioteconomie...

Iata lista Universitatilor:
http://www.e-scoala.ro/examene/universitati.html

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Dmonik):

Ce e biblioteconomie? Prima data cand aud de asa ceva.

| Dmonik a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Este o ramura care se ocupa cu organizarea si administrarea bibliotecilor. Absolventii de biblioteconomie devin bibliotecari!

| Popescu_Karla_1996 a răspuns:

Facultatea de jurnalism - reporter, etc. Facultatea de psihologie,