| assss a întrebat:

Ce fel de subiecte se dau la facultatile de drept de la Iasi si de la Cluj? Sunt aceste facultati recunoscute international ca cea de la Bucuresti?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Crezi ca sunt persoane care au dat la ambele facultati de drept? De altfel in Iasi si Cluj sunt mai multe facultati de drept. Uita-te pe site-urile oficiale ale facultatilor respective, la Admiterea 2014.
Diplomele de licenta de la toate facultatile acreditate sunt recunoscute international, cel putin in UE si tarile cu care Romania are conventii de recunoastere reciproca a diplomelor.

| Miree a răspuns:

Ambele facultăţi sun trecunoscute internaţional! Diferenţa constă în oamenii care te învaţă, care-ţi predau din taine. Subiectele sunt asemănătoare, deci nu trebuie să îţi faci griji!