Întrebare recomandată | Asdfasdefta a întrebat:

Ce iesi de la specializarea Studii Americane, Facultatea de Limbi Straine?

4 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Oare ce ies? Ce intrebare de ****! Profesor de engleza, sau traducator sau orice are legatura cu engleza!
Este ca si cum ai intreba '' Hei TPU, daca mananc sclipici oare ma cac cu sclipici''? Lol laughing

| Asdfasdefta explică (pentru Clorox):

Vai, sa mor de stiam ca iesi " traducator sau orice are legatura cu engleza". Raspunsul asta e de %&$*! Vreau ceva mai concret nu ceva ce pana si tanti de la magazin poate sa imi spuna. PLus, ma indoiesc ca esti student sau ai fost la FLLS si stii cu ce se mananca. Iti dai si tu cu presupusul asa.

| Clorox a răspuns:

Specializarea Literatură universală şi Comparată-Limbă şi literatură straină

Poţi continua în:

învăţământul preuniversitar şi universitar (profesori), urmând acelaşi modul psihopedagogic ca în cazul specializării Limba şi Literatura Română-Limba şi Literatura Străină;
mass-media culturale (jurnalişti, redactori, editori);
edituri (redactori, editori);
misiuni şi legaţii culturale, institute şi ambasade (consultanţi / ataşaţi culturali);
proiecte culturale (manageri, consultanţi de proiect.
(Acum? Este de folos?)

| d1nte a răspuns:

Parerea mea este sa nu te apuci de facultati aiurea care de mult nu mai sunt la mare cautare.
Incearca Altceva. Medicina /IT/Arhitectura