| alinrabulea a întrebat:

Ce inseamna adresa IP? !

Răspuns Câştigător
| TheHawk a răspuns:

Este adresa ta de internet. Intră pe http://www.ipulmeu.net ca să ştii care e.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adresa IP e adresa cu care se identifica unic un device in internet

| spiridus25 a răspuns:

IP (Internet Protocol) este un protocol care asigură un serviciu de transmitere a datelor, fără conexiune permanentă. Acesta identifică fiecare interfață logică a echipamentelor conectate printr-un număr numit „adresă IP". Versiunea de standard folosită în majoritatea cazurilor este IPv4. În IPv4, standardul curent pentru comunicarea în Internet, adresa IP este reprezentată pe 32 de biți (de ex. 192.168.0.1). Alocarea adreselor IP nu este arbitrară; ea se face de către organizații însărcinate cu distribuirea de spații de adrese. De exemplu, RIPE este responsabilă cu gestiunea spațiului de adrese atribuit Europei.

| Codrinn69 a răspuns (pentru spiridus25):

Ar merita funda la cat ti-a explicatwinking

| spiridus25 a răspuns (pentru Codrinn69):

Daca zici tu.

| suntserios a răspuns (pentru Codrinn69):

A dat copy paste de pe wiki, pun pariu ca nu a inteles nimic din ce a scris acolo

| albonifiras06 a răspuns:

O adresa IP este numarul prin care identifici o adresa de internet. Cum ar fi asa statul gaseste unde s-a descarcat material piratat.