| Cipiripi a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca plimbi o vaca de sfoara?

Răspuns Câştigător
| heavenhearts a răspuns:

Vaca vazuta in vis prevesteste tot ce e mai bun, adica viata linistita, confort sentimental, relatii bune cu cei din jur, acasa si la serviciu...dar in cazul in care vaca era slaba vei avea viata grea si fara nici un orizont

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Inseamna ca vrei un animalut de casa, sau un pahar cu lapte. Zi mersi ca n-ai visat ca te plimba vaca PE TINE de sfoara.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce înseamnă, www.elystar.ro
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Insemana ca o intri cu capul in curul unei vaci si o sa mori axfisiat de la miros...

| NoChanceForUs a răspuns:

Inseamna ca ar trebui sa te mai duci pe la bunica fiindca saraca de ea nu se poate descurca singura cu ditai animalu.

| User a răspuns:

Ca o sa castigi la promotia Milka, deci ca o sa fii animator la vacirolling on the floor

| XK a răspuns:

Alba sau neagra?
cu pete sau mov?
vaca se opune sau merge de buna voie?
o plimbi prin oras sau pe la tara?
din ce este facuta sfoara?
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca te imbonlavestiwinking
FUNDAbatting eyelashes

| Astaeparereamea a răspuns:

Sa-mi bag pe-al dracu! sa nu cumva sa-i fi lasat sfoara mai baiatule ca aia bag seama daca nu erai tu se spinzura

| alexxx a răspuns:

Ca o sa fie criza...

| vladutik a răspuns:

Nimic

| Whatafy a răspuns:

Elementele principale din visul tau sunt sfoara si vaca, ar trebui sa cauti interpretarea fiecarui simbol pentru a intelege mai bine visul pe care l-ai avut. Ai mai jos link-uri spre cele doua simboluri explicate la aparitia lor in vis.

http://dreamgeek.ro/interpretare-vis-in-care-apare-o-vaca

http://dreamgeek.ro/interpretar-vis-in-care-apare-funie

| straweri8 a răspuns:

Eu am auzit ca atunci cand visezi asa ceva inseama ca vei gasi o fata/baiat de la tara laughing vorbe. Funda? love struck