| AvalohAlyn a întrebat:

Ce inveti la cursul sau modulul psihopedagogic care il faci (pe langa facultate) pentru a deveni profesor? Si cat timp il faci? Costa ceva?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Este util dar oricum câți profesori respectă mot-a-mot ce scrie acolo si ce au invatat. Foarte puțini... Totuși trebuie el făcut, dar mie personal mi se pare că este cam nefolositor. Poți să fi un foarte bun profesor, să ai cunoștiințe foarte multe dar dacă ești mai timid de fel asta să fie marea piedică. ce să spun... Nu, nu costă nimic se fac în facultăți aceste module. În acest modul se învață cum se predă, să fi temperat etc.

1 răspuns:
| Andreea6996 a răspuns:

Teoretic ar trebui sa inveti cum sa fii profesor, adica metode de predare, curicula, etc. Practic nu se face mai nimic serios.