| AnutzaBăă a întrebat:

Ce materii sunt in clasa a 9a in liceul de arte Nicholae Tonitza? Si cand se invata, dimineata sau dupa-amiaza?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Întâi precizează la ce specializare ai fost repartizat/ă, apoi mai vedem ce şi cum...

Toate cele bune.

| AnutzaBăă explică (pentru bursuc001):

Am dat examen la pictura si desen. In clasa a11-a de axezi pe ce doresti.

| AnutzaBăă explică:

Pai am dat exament la pictura si desen si repartizarea se face in clasa a 11-a.

| bursuc001 a răspuns (pentru AnutzaBăă):

Nu era important la ce ai dat probele vocaţionale :)

Mă interesa ce profil/specializare are liceul ( în cazul în care erau mai multe ) : este vorba de profil "artistic/arte vizuale" cu specializare de "tehnician pentru tehnici artistice"...

Vezi materiile & nr de ore în ANEXA 1 la Ordinul MEN nr. 3410/2009, pag. 4 - de la linkul :
http://eprofu.ro/......tional.pdf

O zi frumoasă.