| ELY098723456778990 a întrebat:

Ce metoda pot folosi pentru a invata mai repede si mai eficient pentru note cat mai mari?

Răspuns Câştigător
| FryzzoBoy a răspuns:

Pai poti folosi urmatoare metoda happy
1. sa citesti lectia cu atentie de minim 2 ori,
2. sa reiei exemplele din clasa facute la acea materie si sa incerci sa le faci de unul singur,
3. Sa faci pe langa tema pentru acasa si exercitii suplimentare.
Sigur vei avea note mai mari si vei invata mai repede happy Succes!

7 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, depinde de fiecare ce stil de invatare are, de obicei poti invata ori u ajutorul unori demonstratii practice, sa auzi explicatii orale sau sa vezi cu ochii tai ceea ce trebuie sa inveti.Incearca in mai multe feluri si o sa vezi ca vei gasi o metoda simpla si eficienta ca-sa inveti si sa iei note bune. Succes!

| Chαяtreux a răspuns:

Invata schematic

| irbis a răspuns:

Cea mai buna metoda de a invata este sa intelegi, sa pricepi de ce ceva e asa si nu altfel.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Sa te lasi de calculator

| tgiabberriieul a răspuns:

Daca vrei sa citesti mai repede, uite aici un articol folositor:
http://lifehacker.com/......s-you-read

| Sexyboo a răspuns:

Poti invata pe fragmente.Iti scoti ideile principale din fragment si le inveti.

| geroge a răspuns:

Pur si simplue inveti sau daca nu sti cateva raspunsuri mai cauti pe net asa fac eu si am si note bune