| maria_9179 a întrebat:

Ce salaru are o invatatoare incepatoare,in primul an, cu liceu pedagogic si studenta la stiinte ale educatiei?

12 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

...nu numaibig grin

| ascovit a răspuns:

In jur de 600-700 de lei.

| Anonymous1995 a răspuns:

Aproximativ 1300-1400 ron

| REXX a răspuns (pentru Anonymous1995):

Tu te auzi ma ce vorbesti? laughing 1300-1400 ron in primul an? Mama mea e Invatatoare (cu titlu de profesor) are si gradul 1 dat si de abia castiga 1300

| Anonymous1995 a răspuns (pentru REXX):

Depinde si ce profesor este, unde predawinking

| REXX a răspuns (pentru Anonymous1995):

Frateeee nu depinde de asta laughing)). Javrele de la putere au micsorat saliriile profesorilor.

| AlexDu a răspuns:

In jur de 700 de lei.

| maria_9179 explică:

Pai din cate stiu si educatoarele si invatatoarele, incepatoare de exemplu au acelasi salariu. pentru ca acum toate cadrele didactice se numesc profesori, pentru invatamantul primar, prescolar, gimnazial, liceal etc

| maria_9179 explică:

Si ca educatoare la o gradinita privata?

| Oana92 a răspuns (pentru maria_9179):

Daca prinzi o gradinita buna poti sa iei si 20 de milioane, la privat iti da in functie de cat are patronul chef. La stat vei lua probabil minim pe economie pe cartea de munca + sporuri pentru norma intreaga. Dar pentru a intra la stat trebuia sa ai titularizarea data si sa te incadrezi in urma repartitiei pe un post...

| maria_9179 explică (pentru Oana92):

Eu sunt absolventa de liceu pedagogic si sunt studenta la stiinte ale educatiei, experienta ca invatatoare sau educatoare nu am, insa am experienta as putea spune datotrita practicii din liceu ca am tinut lectii deschise la clasa...stiu ca la stat salariu e cam de 8 milioane 9.

| ionutzgadja18 a răspuns:

Salariul minim pe economiewinking