| anonim_4396 a întrebat:

Ce se dă la bacaloreat la română, în general?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Se da romana! Ceea ce, in cazul tau, pare sa fie o uriasa problema, avand in vedere ca nici macar denumirea examenului nu stii s-o scrii corect.

| darrio2007 a răspuns:

O gramatica pentru tine.Bacalaureat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Există o programă, învață numai după ea! Pare stufoasă, dar nu e dificilă.
Planifică-ți timpul, irosește-l în mod productiv, fă-ți o listă cu priorități, învață zilnic, nu ți-l risipi pe (alte) mici distracții trecătoare. Mai sunt patru luni până la bacalaureat, dacă ești conștiincioasă, atunci vei obține rezultatele dorite (măcar cu aproximație).
Ai mare grijă ce faci cu limba română, atenție la ortografie!

| PedoBarbie a răspuns:

Exact ce tu nu şti: gramatica.

| horansgang a răspuns:

Oh, mulţumesc că mă criticaţi atâta pentru un nimic. laughing

| MDenisee a răspuns:

Intrebari impertinente, demne de raspunsuri impertinentebatting eyelashes

| chyccorita a răspuns:

Pai prima parte un text sau o poezie dupa care va trebui sa raspunzi la niste intrebari pe baza lui.partea a 2 a un text argumentativ iar a 3 a un comentariu sau o caracterizare a vrunui personaj.