Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce stiti despre organizatia AIESEC? Sunt in primul an de facultate, la ASE si aud ca e bine sa participi, sa te implici in voluntariate si chestii de genul, pentru a capata experienta si pentru dezvoltare personala.
Eu, de felul meu, sunt foarte comod, dar stiu ca trebuie sa schimb asta.
Spuneti-mi ce stiti despre lucrurile astea...implicare, voluntariate, daca te ajuta in gasirea unui loc de munca etc.

1 răspuns:
| george001 a răspuns:

Ii spune asociatie, dar de fapt este ca o secta. E bine sa te inscrii in secte, sa faci parte dintr-un grup mare de oameni dispusi sa se ajute reciproc poate aduce beneficii enorme. Exista o indoctrinare, cu siguranta, insa este una benefica pe care ar trebui sa o accepti cu bucurie si mandrie. Facultatea, mai ales ASE-ul, nu prea are nicio valoare reala si nu te ajuta cu nimic la o eventuala angajare, sunt zeci de mii de absolventi cu aceeasi diploma; sa te inscrii in secta, sa faci performanta acolo si sa fii observat, sa-ti cultivi relatiile cu ceilalti membri este insa ceva ce poate avea un impact benefic enorm in felul in care va decurge viata ta!