| JajaAliensHere a întrebat:

Ce superstitii stiti despre ora 11:11? Nu, nu cred in superstitii, dar as vrea sa stiu de ce apuc sa ma uit mereu la ceas la aceasta ora, sau la 22:22, 33:33, 12:34, etc? Am auzit mai multe "povesti" legate de orele astea si nu stiu ce sa cred. Sper sa nu iasa o cearta si din intrebarea asta, vreau doar sa-mi raspundeti la intrebare si sa-mi spuneti parerea voastra. Multumesc anticipat! happy [Dau funda]

30 răspunsuri:
| florin08 a răspuns:

Pai 11:11=1.

| evostyle7 a răspuns:

La ora 33:33 se spune ca o sa-ti revi cu picioarele pe pamant. Stai treaza pana atunci, sa nu o ratezi!

| LoStEyEs a răspuns (pentru evostyle7):

Astulta-l pe el, cu siguranta e muuuuuuuuuuult mai inteligent decat tine rolling on the floor si chiar e adevaraat!winking daca stai treaza pana la ora 33:33 devii o sirena, varcolac, sau vampir! cea mai proasta de la mine din clasa asa a facut, iar acum se crede unicorn! rolling on the floor rolling on the floor

| Bezea a răspuns:

Prima oara cand am vazut "33:33" am crezut ca am inceput sa visez cum dau raspunsul la intrebari pe TPU...

| LoStEyEs a răspuns:

rolling on the floor rolling on the floor nu mai pot de ras rolling on the floor bai copii nu mai veniti pe-aici cu din astea straight face nu vedeti ca nici macar orele nu le cunoasteti? rolling on the floor 33:33 rolling on the floor rolling on the floor

| JajaAliensHere explică (pentru LoStEyEs):

Am vrut sa zic 3:33, dar dupa o zi obositoare de scoala si cu o multime de teme pe cap, crezi ca mai sunt in stare sa judec ce scriu la ora asta? _.

| evostyle7 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Iar noi suntem destul de odihniti pentru a ne amuza.

| LoStEyEs a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Mdaaaaaaa. aici ai dreptate. straight face dar cand pui o intrebare, trebuie sa o pui si cu cap, ca sa nu isi bata altii joc de tine, sau sa inteleaga gresit happy

| JajaAliensHere explică (pentru LoStEyEs):

Si de ce, ma rog, ar trebui sa-si bata joc altii de mine? E ceva normal sa mai si gresesti, in special la ora asta...

| LoStEyEs a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Helllllllloooooooooooooo! tu chiar nu sti pe ce lume traim?! sunt o groaza de copii pe site-ul asta, iar eu ii urasc pentru ca pun intrebari stupide fara rost, care pun intrebari gen : cat fac 2 + 2? exista vampiri? sau intreaba unul: la ora 25:78 incepe Narcisa Salbatica, nu?! straight face si nu sunt singura care gandeste asa laughing apropo, sunt toate sansele ca sa-si bata joc de tine straight face faza cu 33:33 a fost de copii laughing

| Visatoarea a răspuns:

Numeri pe degete alfabetul si cand ajungi la 11, litera care corespunde e numele unei persoane care te iubeste. Mit.

| giorgyana99 a răspuns:

Pai cica daca te uiti la ceas la fix te iubeste la 59 te uraste si de ex 11:11, 12:12, 16:16, 15:15 se gandeste la tine prostii
Fundabatting eyelashes

| cristina_6005 a răspuns:

Ti-ai raspuns singura. Sunt simple coincidente, superstitiile nu isi au rostul. Mintea e predispusa la cautarea unor explicatii sau povesti pentru a justifica unele intamplari. Mai precis, vorbim de nevoia de a justifica orice fenomen, de a cauta intelesuri ascunse; cand nu exista nicio explicatie in afara de pura coincidenta, se ajunge pana la fabricarea unui context, pentru a avea impresia ca am gasit cauza si ca avem o imagine de ansamblu. Sfatul meu e sa nu bagi in seama toate povestile alea.

Psst: cred ca te refereai la 03:33, in niciun caz la 33:33, ca aia chiar ar fi o ciudatenie laughing.

| JajaAliensHere explică (pentru cristina_6005):

Am precizat putin mai sus ca m-am referit la 03:33, doar ca am fost prea obosita ca sa-mi mai dau seama ce scriu la ora asta, dupa ce ca sunt treaza de la 6 a.m

| cristina_6005 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Chill, mi-am dat seama si intentionam sa dau o nota amuzanta comentariului. Se mai intampla.

| LoStEyEs a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Pai si tu atunci daca esti obosita de ce mai stai pe net? straight face nu te-nteleg straight face

| ZumZz a răspuns:

Sincer. Si mie mi.se intampla :]]. Eu stiu daca te uiti la 22:22, 13:13, 06:06 etc :-j se spune ca este iubire reciproca;]] cum se mai spune ca la ore fixe te iubeste;]]

uite mai multe aici;] -> http://www.normal-paranormal.ro/....../index.php

Sper ca te-am ajutat :]

| AweSomee a răspuns:

Daca nu stii, sunt si cate videouri pe youtube care dureaza aproximativ o ora, nu cred ca pot sa fac reclama dar iti dau numele complet!

Demascarea industriei muzicale

Cauta pe youtube si vei gasi cu siguranta! sunt 11 video. oricum. foarte informativ!
Sper sa te ajute cu ceva.

| JajaAliensHere explică (pentru AweSomee):

Multumesc, dar le-am vazut deja si am gasit si cateva mesaje subliminale in ele si m-au ajutat sa invat multe lucruri de care nici n-aveam idee ca pot exista. xD

| AweSomee a răspuns:

Deci sa-nteleg ca am cel mai inteligen raspuns?laughing JajaAliensHere. cauta pe youtube. sunt mai multe chestii cu numarul 11. si despre World Tree Center. Michael Jackson, Iluminatii. etc. astept fundita daca te-am ajutat:* succes

| AweSomee a răspuns:

Oki atunci, ma bucur ca te-am ajutat, sau te poti uita la Discovery la Fenomene Stranii laughing am vazut si eu cand eram mai mic big grin

| AweSomee a răspuns:

Ia terminati cu ironiile astea. perfectilor care sunteti. nu aveti nimic de facut decat sa dati acum in cap la fata? mare chestie ce a spus...se mai intampla. o simpla greseala. Doamne n-am vazut asa ceva.

| JajaAliensHere explică (pentru AweSomee):

Hey ^^ e prima data cand e cineva de partea mea pe TPU. In fine, am incercat sa-ti dau funda si mesaj privat si am vazut ca nu merge, dar nu inteleg de ce. o.O'

| LoStEyEs a răspuns (pentru AweSomee):

Tu vrei funda, nu? :->:->:-> mi-am dat eu seama ca tot incercai s-o iei cu zaharelul laughing

| JajaAliensHere explică (pentru LoStEyEs):

Sunt satula de atat rautate. Nu inteleg de ce trebuie sa fiti atat de cinici pana si pe net. Inteleg, in viata de zi cu zi, intalnesc tot felul de specimene care nu ma suporta (in special la scoala), dar daca s-a ajuns asa pana si pe net...

| LoStEyEs a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Hey, fetitzoooooooooo: crezi ca mie imi place?! sti care e visul meu cand o sa devin adult? sa calattoressc prin lume, mai exact, sa gasesc un loc unde chiar exista pacea straight face chiar crezi ca mie-mi convine sa fie atatia asasini prin jur? sa-ti fie frica sa te duci la chiosc sa iei o paine, ca poate te-njunghie cineva? n-ai auzit la stiri: o fetita a fost omorata de un prieten de-al ei, la care el avea 7 aniiiiiiiiiiii! a vrut sa faca o gluma proasta, iar arma s-a declansat singura. Jur mi-e asa de frica. N-am mai vazut lume asa de rea si cata rautate poate sa existe. totul doar pentru bani straight face in fine, sa stii ca nimanui nu-i place sa fie intr-o asemenea lume straight face

| JajaAliensHere explică (pentru LoStEyEs):

''Fetitzo''? Si mai spuneai de mine... In fine, nu vreau sa ne mai contrazicem, pentru ca nu vom ajunge nicaieri.

| LoStEyEs a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Fetitzo se citeste t cu, sub straight face

| Loreen777 a răspuns:

Tu nici nu stii orele! Ce naiba, bai, pana unde merge prostia omeneasca?!?! Doamne fereste!

| Angeless a răspuns:

Asa patesc si eu de cele mai multe ori, ma uit la ceas cand este ora 12:12...14:14. etc__stai linistita ca cv rau nu are cum sa fie...din ce am auzit de la x persoane inseamna ca se gandeste cineva la tine si ca asteapta sa te vada, ori cineva care te iubeste, ori cineva care este plecat de o perioada de timp si nu v-ati mai vazut__te pup si ai grija de tine:*:*:*