| AvalohAlyn a întrebat:

Ce trebuie sa urmezi ca sa ajungi asistent medical?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Poti sa mergi la Facultatea de Medicina, au ei acolo un "departament". Te pot lamuri mai bine cei de acolo, prea multe detalii eu nu stiu. Poti sa faci, de asemenea, o scoala postliceala, FEG se cheama la mine in oras, nu stiu in alte parti. Nu o sa inveti prea multe la FEG-ul asta, nu o sa fii foarte pregatit ca asistent, dar poti gasi de munca.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

După ce termini liceul şi promovezi examenele de BAC, ai 2 variante :
* poţi să te înscrii la o Şcoală Postliceală, specializarea de asistent medical generalist ( faci 2-3 ani )
* poţi să faci o Facultate de Medicină, specializarea de asistent medical generalist ( faci 4 ani ).

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O postliceala.

| kyliejenner a răspuns:

Scoala de asistente