| Miaw21 a întrebat:

Ce ziceti, ar fi ciudat daca mi-as scrie temele/ as studia pentru scoala la biblioteca? La mine acasa e galagie mereu... Stiu ca in alte tari se practica acest obicei, dar hei - suntem in Romania - tara in care laptopurile sunt OZN-uri.

Răspuns Câştigător
| mihaelaic a răspuns:

Nu ar fi ciudat! Ba dimpotrivă, este o idee foarte bună şi practică. Dacă beneficiem de acest lucru, dacă beneficiăm de un loc liniştit într-o încăpere şi un loc bun de citit chiar şi iarna, când în parc, de exemplu, ar fi practic imposibil de citit, atunci de ce să nu realizăm acest lucru? Părerea mea este că ideea ta este minunată, eu am dorit deja să fac acest lucru la biblioteca municipală, însă am renunţat la idee deoarece bibliotecara era foarte antipatică, mi-a vorbit foarte urât... Şi nu te mai gândi la faptul că suntem în România şi că laptopurile sunt OZN-uri, căci trebuie să vină unul, apoi doi şi să ofere exemplu. După aceea, să vezi câţi vor începe să practice lecturatul la bibliotecă. Concentrează-te pe ceea ce îţi aduce beneficii, pe ceea ce îţi oferă avantaje şi nu pe ceea ce cred ceilalţi. Este inutil să te iei după ce ar spune ceilalţi în această privinţă, pentru că ideea este foarte bună (şi cum mereu se întâmplă, o idee bună pentru a deveni recunoscută, într-un final, printre oameni, va trebui să întâmpine la început şi obstacole). O zi frumoasă să ai!

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Nu e ciudat, dar e incomod.La un moment dat ai vrea sa te odihnesti, sa te intinzi pe pat.E mai grei in biblioteca. Poti sa inveti, dar depinde cat rezisti acolo.

| DoriKat a răspuns:

E foarte ok sa iti faci temele la biblioteca, ai surse de inspiratie si cercetare la indemana. am multi colegi care fac teme la biblioteca, si sunt convinsa ca iti vei gasi pe acolo partener de teme, nu e chiar o raritatehappy

| AleByaDey a răspuns:

Nu ar fi ciudat, din potriva ar fi normal sa inveti intr-o biblioteca, e mult mai linistite si nu te deranjeaza nimeni. Succes la invatatwinking