| LoveChocolate33 a întrebat:

Cine stie povesti SF? daca stiti imi puteti da exemple de povesti si autori?

Răspuns Câştigător
| RobertFCSB a răspuns:

Orasul de sticla de Cassandra Clare; Fundaţia - Isaac Asimov; Dune - Frank Herbert; Eu, robotul - Isaac Asimov; Odiseea spaţială - Arthur C. Clarke funda?

3 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Eu m-am uitat la serialul Stargate, si pot spune ca mi-a placut extrem de mult.

| crazyblue a răspuns:

Gazda, stephen mayer. super poveste! despre suflete extraterestre ce incerca sa controleze fintele umane, preluandule corpulwinking

| bebewabbit a răspuns:

Pai Isaac Asimov si cam tot ce a scris De exemplu daca nu stiai filmul cu Will Smith "I Robot" este dupa o carte de a autorului mai sus mentionat