| crybown a întrebat:

Conteaza liceul adica ma duc la stiintele naturii si pot sa ma fac avocat?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a intra la o facultate de drept este bine sa urmezi un profil de filologie sau stiinte sociale, te va auta putin la admitere.
Altfel nu conteaza prea mult profilul liceului absolvit, important este sa reusesti la facultatea de drept, sa o termini cu licenta, apoi sa reusesti la examenul de intrare in barou si la cel de definitivat.