Întrebare recomandată | Florennce a întrebat:

Credeți că există o modalitate prin care temperamentul și stilul de predare al unui profesor să nu ne afecteze?

6 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Da, semnati o petitie cum ca nu-l mai doriti! Noi am schimbat cel putin un profesor in liceu, cu parintii.

| gingergirl1 a răspuns:

Nu prea...Sunt a9a si sti cum e la liceu...colegi, profesori noi si etc
In generala imi placea mult romana, aveam si o profa tare buna, niciodata nu a facut diferente intre noi, era corecta la note si etc
Acum la liceu, am o profa care imi vine sa o strang de gat laughing Pur si simplu nu inteleg de unde pana unde am luat eu 6 la testul initial cand scrisesem 2 pagini si facusem explicatii si altii care mici o pagina nu au scris au luat 9 si 10 straight face In fine, repeta o idee de 10 ori si o dezvolta in 10000 de randuri si automat nu prea imi mai face placere sa stau la ora de romana ....si in a 9a se face multa literatura (ceea ce imi place mie) dar cand o vad la catedra ma apuca toti nervii laughing
Daca gasesti solutia, ma anunti si pe mine laughing

| stefan2314 a răspuns (pentru gingergirl1):

Stiai ca daca scrii mai mult decat se cere la un examen se depuncteaza?

| DaianMarian a răspuns:

Nu, profesorul este cel care trebuie sa te indrume pe drumul cel bun, dar daca acesta nu se intereseaza de elevi nu poate fii numit profesor

| TD2002 a răspuns:

Am si eu o profa de franceza care ne face sa ne simtim jigniti...

| GeorgianaTudor1234 a răspuns:

Nu cred, depinde și de profesor..intr-un fel