| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca cei ce au inventat scoala au avut o idee rea sau buna?laughing)))

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au avut o idee buna ca principiu doar ca oamenii si-au batut joc de ideea lor si scoala a ajuns ce-a ajuns(o lab.arie).

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă nu ai fi fost la școală nu ai fi fost în stare să pui o întrebare atît de neroadă?
Normal!
Ce nevoie ai tu de învățătură?
Asta e numai pentru proști!

Răspuns utilizator avertizat
| corolav a răspuns:

Abia după 1975 și mai ales după 1990 s-a deteriorat în asemenea hal.
Dar întrebarea ta nu face trimitere la acesta. Tu te referi la sistemul scolastic, în general.

| Deaad a răspuns:

Idee buna.

| Mentalist09 a răspuns:

Daca nu "inventa" scoală probabil nu ai stii scrie/citi si nu ai avea cultura generala, adica mai pe scurt un inapt