| gabi_5989 a întrebat:

Cu ce medie se intra la liceul militar

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medii destul de mari. Concurența este foarte mare.
www.liceulmilitar.ro
Baftă multă.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| soricica a răspuns:

Cu o medie destul de mare, crede-ma. Am incercat si eu, am trecut peste toate probele, dar din cauza medieisad nu am intrat.
O medie peste 9. 70, si nu glumesc. Concurenta este foarte mare, gandeste-te ca vin din toata tara candidati. Sper ca stii probele prin care ai sa treci, daca nu imi poti trimite un mesaj privat si am sa ti le spun, daca ai nevoie iti dau si mici sfaturi.
Cel mai important este sa te pregatesti bine la proba fizicawinking, acolo e putin mai greu [cel putin asa mi s-a parut mie] comparabil cu celelalte.
Bye:* mult succes

| Bargaoanu_George_1990 a răspuns (pentru soricica):

Daca am ochelari pot intra la liceul militar?

| Andre1RO a răspuns (pentru Bargaoanu_George_1990):

Nu. E imposibil

| babygirlmeli a răspuns:

De fapt nu`i asa happy. se intra in functie de mediile celorlalti elevi care vor sa intre la liceul militar. anul trecut am vrut sa intru la liceul militar, si am vorbit cu o un administrator, nu mai stiu sigur ce era, si mi-a spus ca poti sa intri si cu 10, dar si cu 8. conteaza sa ai note bune la probe, si o medie maricica, si esti 99 % sigur ca intri. iti dau un sfat, pregateste`te la proba de educatie fizica de pe acum, daca vrei sa intri, pentru ca e greu. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai media peste 9. 50

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8. 50

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal nu stiu frate cu ce m edie se intra acolo am vrut si eu dar am azuit ca trebuie o medie mare asa ca nu ma duc acolo ma duc la liceul auto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vrea la liceul militar. desi nu sunt inca sigura. sunt probele alea nesuferite de sport si din cate am auzit sunt destul de grele (iar eu am cam chiulit de la ed fizica big grin) dar daca te antrenezi trebuie sa reusesti mai ales daca chiar iti doresti sa faci cariera sau asa ceva. iar mediile peste 9. 50 - 9. 60. e bataie frate acolo pentru ca sunt locuri foarte putine si candidati la greu din toata tara. deci succes tuturor care doresc sa intre la un liceu din asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 9 in sus

| mihaela_5389 a răspuns:

10winking! Am prietenii la liceul milirar! bafta daca vrei sa intrikiss!

| Andre1RO a răspuns:

| Bargaoanu_George_1990 a răspuns:

Daca am ochelari pot intra la un liceu militar?

| Sperla_Alexandru_1990 a răspuns:

AM auzit ca la -baieti cu 9, 30
-fete 9, 50

| andreas2001 a răspuns:

Am un prieten care a terminat a opta la liceul militar alba Iulia Mihai Viteazul si începând dinn clasele 5-8 la fiecare clasa ai medie generala si trebuie sa fie peste 9

| Oancea_Darius_Ioan_1990 a răspuns (pentru andreas2001):

Stimate om
ai gresit
este un liceu nu o scoala generala nu poti sa fi in clasa a 8 a la liceul militar deoarece are clase de la a 9 a in sus
sunt si eu la liceul militar si anul acesta a trebuit sa ai media mai mare de 8. 55

| Oancea_Darius_Ioan_1990 a răspuns (pentru andreas2001):

Gresit