| Innovation a întrebat:

Cum as putea sa imi fac temele mai repede?

Răspuns Câştigător
| AndradaAndradaAndrada a răspuns:

Pai trebuie sa stai intr-o camera linistita, unde nimeni si nimic sa nu-ti poata distraga atentia (ca sa nu iei ochii din carte si sa pierzi timpul) - asta e marea mea problema, sa iti inveti dinainte lectia ca sa stii cum sa faci, sa nu te uiti mereu in caiet ca iar pierzi timp si cam atat zic eu. Succes!

26 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă primeşti teme uşoare, poţi să le faci în pauză, imediat după oră când şi lecţia e proaspătă în memorie.
Dacă faci acasă, poţi chiar să-ţi pui muzică relaxantă (de preferat ceva instrumental că versurile îţi captează atenţia). Începi repede, termini mai repede. Nu scrie cerinţele, decât rezolvarea. Şi dacă primeşti 20 de exerciţii, fă şi tu doar 17, zici că 3 nu le ştii laughing

| Ciprian a răspuns:

Invatand mai mult.

| BrokenWings a răspuns:

Tu sigur esti ca mine! Esti atrasa de televizor sau de calculator laughing
Pai eu imi fac temele mai repede intr-o camera linistita laughing de obicei in bucatarie sau in sufragerie unde stiu ca nu am nici o taina si ca nimeni nu ma deranjeaza.Acolo pot sa ma concentrez si sa lucrez in max.3 ore :*

| Innovation explică:

Eu invat bine, dar intreb aceasta fiindca am ocupatii si...eu de obicei imi scriu incet si de aia zic

| darielle a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa te grabesti deoarece poate vei gresi.

| RockLegend a răspuns:

Scriind mai repede si incepand mai repede, astfel le termini mai repede, alcumva n-ai

| ahlrh a răspuns:

Temele le faci repede sau încet, depinde de câtă energie şi cât chef ai.
Şi pentru început.
Închide PC-ul.
P.S: Nu că eu mi-ași face temele. happy

| ღdiaღ a răspuns:

Asta depinde de tine...dar daca te apuci mai repede de teme le poti termina la timp si vei avea mai mult timp liber

| SunnyMidnight a răspuns:

Reducand statul pe messhee hee
only TPUlaughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Și eu sunt în aceeaș situație acum!
tongue
Intră pe brainly.ro și caută, dacă mai ai nevoie. Deși mă îndoesc, c-au trecut aproape 7 ani de la întrebare...
Stai, că 7 sunt, împliniți tongue
Vai, domnul ăla de a inventat matematica tongue
S-o fi certat cu neamul nostru!
Încearcă să citești niște bancuri înainte sau inventează niște glume despre colegii tăi sau prieteni și amuză-te tu singură pe seama lor.

| LittttleMonster a răspuns:

Simplu :d--->nu le mai face laughing :]]
glm...vezi tu

| George1176 a răspuns:

Nu stiu! Gandind?

| George1176 a răspuns:

Un raspuns foarte folositor:
SA GANDESTI

| MariaLarissa a răspuns:

Sa fii calma

| radanpetrica a răspuns:

Ok, pana aici! intrebarea asta nu ti se pare ca intrece masura?
Scuza-ma ca, te intreb dar cati ani fetito?
nu cred ca ai peste 15!
Ce intrebare...auzi la.ea.straight facestraight face
Daca vrei sa faci ceva mai repede/ rapid.ce faci? te grabesti nu...sacrifici ceva pentru alceva.

| milz a răspuns:

Inchide'ti calculatorul big grin

| Eleanorelle a răspuns:

O intrebare tipica pentru noi toti adolescenti, insa am cateva sfaturi care sper eu ca te vor ajuta:
1.Fa-ti temele intr-un mediu curat, bine aerisit
2.Ai grija ca inatinte sa incepi sa nu iti distraga nimica atentia, gen tv-ul aprins, calculatorul, muzica etc.
3.Nu e musai ca sa iti faci temele 'imediat', 'repede', pentru ca exista sansa sa le faci gresite, gandeste-te la viitorul tau si fa totul logic. happy
Sper ca te-am ajutat putin. Daca nu practic, macar cu morala.
Sa ai o zi placuta.

| Vladutz89 a răspuns:

Sa te concentrezi doar asupra lor cand le faci nu si la ce fac prietenii tai sau ce o sa faci deseara sau maine

| stefan1george a răspuns:

Gasesti pe cineva care sa ti le fac
Le copiezi la scoala in pauze
Le cauti pe net

| lavi_3444 a răspuns:

Pai vinerea e cel mai simplu satii faci temele ptk sambate si duminica ai sa ai timp liber sau sa cauti pe net.

| roxanikafrumusik a răspuns:

Fa doar jumatete dint tema iar cealalta jumatate zici ca n-ai stiuto dar sa stii ca varianta asta functineaza doar de 4 ori in viata laughing

| iura_1419 a răspuns:

Sa ai o carte unde poti scrie orice doresti si o sa vezi ca o sa te ajute

| Oceanu_Carmina_1999 a răspuns:

Eu in loc sa ma jc aleg sa fac teme casa iau un FB decat sa ma joc pe nimic adica daca ma joc nu primesc nimic nici un FB nimic adata va zic

| nonameno92 a răspuns:

In nici un caz stand pe netlaughing

| Iorga_Paola_2000 a răspuns:

Pai. asta as vrea sa aflu si eu lol