| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-mi imbunatatesc gramatica?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu ma intreb asta, cred ca trebuie batuta, acuma serios o inveti la scoala sau acasa daca vrei o inveti

| xFluing a răspuns:

Dictionar.

| FabianelSHAF a răspuns:

Fa cat mai multe exercitii din gramatica cum ar fi exercitii de predicat, subiect, complement, atribut si invatand regulile de gramatica de la partile de propozitie si vorbire.

| iuyugu a răspuns:

Sa inveti mai multe figuri de stil si sinonime.

| anonim_4396 explică (pentru iuyugu):

A spus gramatica, nu literatură.

| Chlorus a răspuns:

Buna Ziua, ullr!
Sa stii ca gramatica nu se invata citind carti. Pentru invatarea gramatiicii sunt importante regulile si priceperea lor.

| Ionescu_Adina_1990 a răspuns:

Lucrand si lucrand si iar lucrand in scris si poate cu ajutorul unui profesor.Nu astepta sa iti pici un miracol din cer pentru ca nu se va intampla ca peste noapte sa te trezesti sa stii